Potřebujete poradit? +420 465 552 111

Body, kryté ruce

novinka

Materiálové složení
50 % organická bavlna / 50 % celulóza Plošná hmotnost 190 g/m2

dostupnost: Skladem (6 kusů)
Cena na dotaz
Velikosti:


Bodyčko pro kojence a batolata s atopickým ekzémem. Mají integrované rukavičky z dvojité vrstvy látky, které zmírní podráždění kůže škrábáním během spánku. Rukavičky jsou rozepínatelné, takže je možné například během hraní normálně používat ručičky. Materiál obsahuje aktivní složku chitosan, která zabraňuje růstu bakteriíí Staphylococcus.  

50 % organická bavlna / 50 % celulóza, 190 g/m2, bez barviva - přírodní odstín 


  • § 25 a § 26 zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejné zdraví
  • Vyhláška MV č. 84/2001 Sb., o hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti ve věku do 3 let
  • ČSN EN 14878 - Textilie - Chování dětského nočního ošacení při hoření
  • Dětské ošacení je určeno pro každodenní i noční nošení.


Seznam toho nejdůležitějšího

  • maximálně příjemná látka s kombinací organické bavlny a celulózy
  • antiseptický účinnek (Staphylococcus) - "Jak to funguje?"
  • bez chemického barvení, čistě přírodní barva - "Certifikáty kvality"
  • jemné šicí nitě a ploché švy
  • žádné textilní visačky za krkem nebo v boku
  • integroavné rukavičky zmírňující nekontrolovatelné škrábání během noci
Tabulka velikostí

Velikost Přibližný věk  Výška [cm]
62-68  3-6 měsíců 57-68 cm
74-80 8-15 měsíců 69-80 cm
86-92 16-25 měsíců 81-92 cm
98-104 26-36 měsíců 93-104 cm

Stafylokok nemá šanci 

Oblečení pro atopíky obsahuje 50 % celulózy s příměsí přírodní látky zvané chitosan. Zbylých 50 % je kvalitní česaná a organická (BIO) bavlna. Nejen, že jsme zvolili pouze přírodní suroviny (dřevo, bavlna a chitosan), ale zároveň jsme vyřadili chemické barvení a další úpravy, které nejsou vhodné pro citlivou kůži našich nejmenších. Výsledkem je velmi příjemná a funkční látka s obsahem Chitosanu, který je přirozeně antibakteriální a zabraňuje rozmnožování bakterií Staphylococcus aureus a dalších, které se mohou objevit na podráždění kůži.

Lépe zvládá Pocení

Celulózové vlákno je schopné absorbovat pot do vnitřní struktury vlákna. Na povrchu je však vlákno stále téměř suché. Tento efekt podporuje i antiseptické účinky, protože bakterie a plísně potřebují ke svému rozmnožování kapalinu neboli pot na povrchu vláken látky.

"Kůže je náš největší orgán zejména u malých dětí s atopickým ekzémem si zaslouží maximální péči včetně výběru vhodného oblečení."

Vše pro maximální komfort

Velmi příjemné na dotek, vyráběné z přírodních materiálů a bez chemického a agresivního barvení. Maximálnímu komfortu jsme přizpůsobili nejen vlastnosti látky, ale i konfekční zpracování. Používáme ty nejjemnější nitě a ploché švy. Patentky neobsahují alergenní látky (nikl) a odstranili jsme textilní etikety. Velkou výhodou vůči běžnému oblečení jsou u některých modelů integrované a rozepínatelné rukavičky s dvojitou vrstvou textilie, které pomáhají zmírnit nekontrolované škrábání během noci.

Způsob praní, údržby 

Doporučujeme praní maximálně na 60°C bez použití aviváže. Vyvarujte se použití prášků s bělícím nebo opticky zjasňujícím účinkem. Vyvarujte se agresivní chemie. Zvolte raději přírodní prací prášky nebo gely určené přímo pro alergiky nebo děti s atopickým ekzémem. Sušte v závěsu nebo na mírný program v bubnové sušičce. Výrobek můžete bez problémů žehlit na 100°C.

Proč zvolit nás?
CLEVERTEX vývoj
Nezůstáváme pozadu a pracujeme na nových výzkumných projektech. Díky vysokému know-how vytváříme výjimečné textilní materiály.
CLEVERTEX kvalita
Funkční textilní materiály vyžadují kvalitní zpracování. K tomu nám slouží ověřené výrobní procesy, certifikace a praktické zkoušky.
CLEVERTEX řešení
Vyjít vstříc novým požadavkům je důležitou součástí naší práce. Jsme partnerem pro netradiční a zajímavá textilní řešení.