Potřebujete poradit? +420 601 096 260; +420 603 419 775

Proč ESD oděvy?

Nejdůležitější funkce ESD oděvů je vyrovnání elektrického potenciálu mezi člověkem a elektronickou součástkou citlivou na elektrostatický výboj. To nepochybně vyžaduje správně zvolené materiály a certifikaci podle ČSN EN 61340-5-1. Důvodů, proč ESD oblečení používat, je ale více.

Permanentní vlastnosti

V ESD oděvech CleverTex® používáme polyesterová vlákna s mikročásticemi uhlíku. Obě tyto složky jsou pevně spojeny při procesu výroby vlákna (zvlákňování). Výsledkem jsou permanentní antistatické vlastnosti. Podíl těchto vláken jsme zvolili takový, aby i při častém praní byly zachovány antistatické vlastnosti odpovídající normě ČSN EN 61340-5-1.

Česká výroba

Na území České republiky probíhá kompletní výrobní proces ESD oděvů a to od výroby příze, pletení, tkaní, barvení až po finální návrh designu a konfekci. Vy, jako zákazníci, můžete využít individuálního řešení, na které jsme schopni pružně reagovat, a zároveň dostanete kvalitu v odpovídající cenové úrovni.

 Vzor prouzek

Vzor proužek

Tato varianta se používá u antistatických úpletů. Vodivost je zde zajištěna pouze v jednom směru. Z tohoto důvodu je zde nutné použít při konfekčním zpracování antistatické nitě ke spojení jednotlivých střihových dílů, aby byla zajištěna vodivost i v druhém směru.

 
 Vzor mrizka

Vzor mřížka

Tento vzor je aplikovaný na tkaninách (pláště, montérkové soupravy). Maximální velikost mřížky oděvu CleverTex® odpovídá příslušným normám, čímž je zajištěna dokonalá vodivost výrobku po celé ploše i přes švy.

 
 Vzor nite

Antistatické nitě

U výrobků se vzorem proužek je nutné zajistit vodivost v podélném i příčném směru. Proto používáme antistatické nitě pro zajištění perfektní vodivosti ve všech směrech i přes švy.

Proč zvolit nás?
CLEVERTEX vývoj
Nezůstáváme pozadu a pracujeme na nových výzkumných projektech. Díky vysokému know-how vytváříme výjimečné textilní materiály.
CLEVERTEX kvalita
Funkční textilní materiály vyžadují kvalitní zpracování. K tomu nám slouží ověřené výrobní procesy, certifikace a praktické zkoušky.
CLEVERTEX řešení
Vyjít vstříc novým požadavkům je důležitou součástí naší práce. Jsme partnerem pro netradiční a zajímavá textilní řešení.