Potřebujete poradit? +420 601 096 260; +420 603 419 775

Certifikáty EN 61340-5-1

Námi nabízené ESD oděvy a obuv splňují požadavky normy EN 61340-5-1, dle které jsou pravidelně certifikovány.  Certifikáty a protokoly naleznete ke stažení zde.

 

VubAntistatické oděvy a doplňky, ČSN EN 61340-5-1

pdf   certifikát č. 412403935-02

Značení oděvů CleverTex

Každý oděv i obuv je opatřena výrazným žlutým symbolem EPA nebo ESD.

Značení ESD oděvů a obuvi

Co je norma ČSN EN 61340-5-1?

Tato norma se zabývá požadavky nutnými pro navržení, sestavení, zavedení a udržování programu potlačování elektrostatického výboje (ESD), který se vztahuje na kompletní výrobní proces všech dílů a sestav s přístroji citlivými na poškození elektrostatickým výbojem větším než nebo shodným s výbojem 100 V modelu lidského těla (HBM). Tato norma popisuje požadavky na program potlačování ESD výboje tam, kde se manipuluje se součástkami citlivými na ESD. Takovéto součástky se nazývají ESDS.

Ideálního stavu, který zabrání jakémukoli vzniku výboje, lze dosáhnout propojením nebo elektrickým připojením všech vodičů v okolním prostředí, včetně personálu ke známé zemi nebo umělé zemi. Vytvoří se tak ekvipotenciální rovnováha mezi všemi vodivými předměty a personálem.

Proč zvolit nás?
CLEVERTEX vývoj
Nezůstáváme pozadu a pracujeme na nových výzkumných projektech. Díky vysokému know-how vytváříme výjimečné textilní materiály.
CLEVERTEX kvalita
Funkční textilní materiály vyžadují kvalitní zpracování. K tomu nám slouží ověřené výrobní procesy, certifikace a praktické zkoušky.
CLEVERTEX řešení
Vyjít vstříc novým požadavkům je důležitou součástí naší práce. Jsme partnerem pro netradiční a zajímavá textilní řešení.