Potřebujete poradit? +420 601 096 260; +420 603 419 775

Přepravné po ČR
od 100 Kč

Elektricky vodivé hybridní nitě

Popis:
ultra jemná kovová vlákna + speciální vodivé příze,
ultra jemná kovová vlákna + nekonečná chemická vlákna.

Forma návinu: ruličky, kóny nebo king cívky.

Počet metrů v návinu: 100 m, 500 m, 1000 m

dostupnost: Na dotaz
Cena na vyžádání
+ -
vložit do poptávky

Technologie výroby elektricky vodivých hybridních nití umožňuje výrobu různých typů hybridních nití o rozdílném počtu elementárních ultra jemných kovových vláken (nerezová ocel, postříbřená měď, slitiny mědi a niklu, ...) v kombinaci se syntetickými filamenty (polyesterem, polyamidem, ...). Pro zvláštní potřeby je možné zhotovit elektricky vodivou hybridní niť na míru konkrétní aplikaci. Stejně tak je možné pro výrobu vodivých hybridních nití využít specifickou kombinaci materiálů tak, aby nitě splňovaly požadavky na např. nehořlavé aplikace.

Vlastnosti, výhody elektricky vodivých hybridních nití CleverTex®
 • vynikající elektrické vlastnosti, zejména velmi nízký lineární elektrický odpor v Ω/m, zejména vhodné pro e-textilie, smart textilní aplikace…
 • nitě jsou plně kompatibilní se standardními textilními výrobními postupy, jako je tkaní, pletení, šití a vyšívání plně funkčních vodivých drah, obvodů, textrod, vyhřívacích prvků, vodivých propojovacích struktur atd.
 • mechanicko - fyzikální vlastnosti hybridních nití jsou předpokladem k vynikajícím šicím schopnostem nití CleverTex®; nitě při zpracování do textilií nesmyčkují, což je velmi důležité pro bezproblémové šití a vyšívání a v důsledku i k vysoké kvalitě finálních výrobků.
 • nitě CleverTex® jsou vhodné pro šití na standardních šicích strojích i na speciálních vyšívacích strojích; jsou použitelné jako svrchní i spodní nit.
 • samozřejmostí je zdravotní nezávadnost, nitě nejsou toxické ani nevyvolávají podráždění kůže.
Možnosti využití:
 • vodivé dráhy našívané na pleteniny a tkaniny
 • našívané elektronické prvky jako textrody a senzory, zejména senzory teploty
 • vyhřívané textilní struktury
 • pletené nebo tkané elektricky vodivé struktury
 • propojovací vodivé dráhy na pleteninách a tkaninách
 • vyšívané antény

Vodivé hybridní nitě CleverTex® je možné vyrábět a dodávat na přání zákazníků v různých jemnostech, barvách, s různou elektrickou vodivostí a tepelnou odolností.

Speciální úpravy:

v případě potřeby lze nitě povrchově upravit nanášením preparace pro zlepšení kluzných vlastností při šití, tkaní nebo pletení a kvůli snížení tření mezi vodícími prvky textilních strojů a zpracovávanou nití.

Proč zvolit nás?
CLEVERTEX vývoj
Nezůstáváme pozadu a pracujeme na nových výzkumných projektech. Díky vysokému know-how vytváříme výjimečné textilní materiály.
CLEVERTEX kvalita
Funkční textilní materiály vyžadují kvalitní zpracování. K tomu nám slouží ověřené výrobní procesy, certifikace a praktické zkoušky.
CLEVERTEX řešení
Vyjít vstříc novým požadavkům je důležitou součástí naší práce. Jsme partnerem pro netradiční a zajímavá textilní řešení.