Potřebujete poradit? +420 601 096 260; +420 603 419 775

08.06.2017

TECHTEXTIL 2017

VÚB se již pošesté zúčastníl mezinárodního veletrhu technických textilií TECHTEXTIL ve Frankfurtu nad Mohanem v termínu 9. - 12. 5. 2017. Naše expozice byla součástí společného stánku výrobců technických textilií sdružených v klastru CLUTEX.
VÚB a.s. prezentoval především vysoce funkční a ochranné textilní produkty, které představují výsledky řešení projektů s finanční podporou TA ČR.
Projekt č. TA03010286 ELTEX - Smart textilie s integrovanými elektronickými funkčními bloky nové generace pro zkvalitnění ochrany zdraví
Projekt č. TA02010703 TERMOTEX - Nová generace vysocefunkčních bariérových termoregulačních a termoizolačních smart textilií pro použití v náročných a specifických klimatických podmínkách a zlepšení ochrany člověka
Projekt č. TA04011273 HYBRID-TEX - Výzkum a vývoj hybridních textilních struktur s vysokou přidanou hodnotou na bázi high-tech vláken

Mezinárodní veletrh technických a netkaných textilií Techtextil 2017 ve Frankfurtu nad Mohanem nabídnul nahlédnout do kompletního spektra nabídky od výzkumu a vývoje přes různé materiály, výrobu a další zpracování nejenom technických textilií.

"Značka CleverTex® reprezentuje funkční textilní výrobky s vysokou přidanou hodnotou.
Do našich výrobků vkládáme nové a svým způsobem unikátní funkční vlastnosti nad rámec očekávání našich zákazníků."

ELEKTRICKY VODIVÉ HYBRIDNÍ NITĚ

splňují požadavky z hlediska elektrických vlastností a šicích schopností, jaké se požadují pro jejich použití v oblasti smart textilií a smart oděvů. Tuto vodivou niť je možné použít v procesu šití jako svrchní i spodní. Je vhodná pro šití na standardních šicích strojích a také na speciálních vyšívacích strojích. Šicí nitě nesmyčkují a umožňují kvalitní výrobu.

Příklady aplikace nitě na bázi kovového vlákna

  • našívané vodivé dráhy na pleteniny a tkaniny
  • našívané elektronické prvky – senzory, textrody zejména senzory teploty
  • vyhřívané textilní struktury 
  • pletené elektricky vodivé struktury
  • tkané elektricky vodivé struktury
  • propojovací vodivé struktury na pleteninách a tkaninách
  • vyšívané antény
OUTDOOROVÉ TERMOPRÁDLO

Řada outdoorového termoprádla, byla vyvinuta týmem odborníků výzkumného a vývojového pracoviště textilních materiálů. Termoprádlo bylo speciálně vyvinuto pro maximální komfort člověka při pohybu přírodou. Použity jsou nejlepší inovativní materiály, které svou konstrukcí a kvalitou dělají produkt jedinečný.

Outdoroové termoprádlo CleverTex je rozděleno na 3 produktové řady:

  • Termoregulační funkční prádlo – Merino vlna / Porexil Thermocool / Tencel C
  • Termoizolační funkční prádlo – Viloft / polypropylen
  • Multifunkční termotriko – Polypropylen / Porexil Thermocool / Tencel c
ESD ODĚVY

Nezbytnou součástí vybavení pracovišť s rizikem vzniku elektrostatického výboje (ESD) jsou speciální ochranné oděvy a vybavení. Vybírat můžete z nejširší nabídky certifikovaných ESD oděvů v České republice. Naše značka CleverTex poskytuje potenciálním uživatelům širokou a komplexní nabídku certifikovaných textilních produktů na bázi kvalitních, nejnovějších a komfortních materiálů.

Proč zvolit nás?
CLEVERTEX vývoj
Nezůstáváme pozadu a pracujeme na nových výzkumných projektech. Díky vysokému know-how vytváříme výjimečné textilní materiály.
CLEVERTEX kvalita
Funkční textilní materiály vyžadují kvalitní zpracování. K tomu nám slouží ověřené výrobní procesy, certifikace a praktické zkoušky.
CLEVERTEX řešení
Vyjít vstříc novým požadavkům je důležitou součástí naší práce. Jsme partnerem pro netradiční a zajímavá textilní řešení.