Potřebujete poradit? +420 601 096 260; +420 603 419 775

16.06.2014

Lukáš Novák opět potvrzuje svoji formu!

Předvedl bezkonkurenčí výkon a tím si zajistil 1. místo z Mistrovství Německa / Evropy v Mönchengladbachu.

Výprava Čechů se  vydala na vzdálenější konec Německa do města Mönchengladbach, ve kterém se 13. a 14. června 2014 konalo Mistrovství Německa / Evropy v disciplíně TFA.

První soutěžní den, tedy pátek 13. června 2014, se na start závodu postavilo postupně šest českých závodníků – jako první závod absolvoval Stanislav Kalvoda, chvíli po něm pak odstartovali Martin Plšek, Ondřej Rosenkranz, Pavel Kubín a bratři Štáblovi.

Už po prvním dnu bylo jasné, že Češi se také letos budou řadit mezi elitu – časy se okamžitě začaly objevovat na začátku průběžné výsledkové tabulky.

Co na zkušené TFA harcovníky v Německu čekalo?

Na prvním stanovišti závodník zapojil dvě hadice k hasičské cisterně a na několika desítkách metrů je dále roztahoval, aby následně přeběhl k dalším dvěma hadicím a ty pro změnu smotal. Druhou disciplínou bylo silové posouvání závaží v keiser boxu, průběh tunelem s kanystrem, transport figuríny kolem kuželu a závěrečné překonání třímetrové bariéry (s pomocí lana). Předposledním úkolem každého závodníka bylo opření dvou žebříků o schodovou konstrukci, uchopení dvou barelů a jejich vynesení a opětovné snesení dolů – mezi těmito úkony musel hasič samozřejmě do horního patra pomocí lana vytáhnout hadice. Před přesunem k poslednímu stanovišti pak už jen musel TFAčkar našroubovat koncový kus proudnice na správné místo. Samotný výběh do 14. patra nemocnice pak závodníkovo snažení završil.

Navnazeni úspěchy svých kolegů se v sobotu na start postavili zbývající Češi – a nebylo jich málo:Radek Jakeš, Josef Vlk, Jiří Mikulecký, Ladislav Mikulecký, Tomáš Zobaník, Michal Přecechtěl, Lukáš Novák, Jan Haderka, Štěpán Karban, Jan Semerádt a Zdenek Hubáček.

Zjevně plánovaným vyvrcholením dne byl vzájemný souboj Lukáše Nováka a Herberta Krenna, dvou nejlepších přítomných závodníků. Za pohledu desítek kamer všech německých televizí a za stálého blýskání fotoaparátů bylo ale už po první disciplíně jasné, kdo má navrch. Zatímco Herbert domotával druhou hadici, Lukáš už dávno v cíli sundaval masku.

Stejný průběh měla i další místa, Lukáš Novák ale nic neponechal náhodě a každý úsek „jel“ na maximum, na čtyřech disciplínách nasbíral naprosto neuvěřitelný náskok 50 vteřin a jeho jméno se tak ocitlo na neohrozitelné první pozici. Svým časem pět minut a sedm vteřin stanovil nový traťový rekord, který se bude jen těžko překonávat.

Skvěle si ale počínali také ostatní čeští závodníci, neskutečná převaha našich borců byla viditelná hlavně při večerním vyhlašování výsledků – v některých kategoriích se „kvůli našim“ nedostalo s medailemi na německé závodníky.

Zapomenout nesmíme ani na štafetu – ta byla výjimečně česká pouze jedna (alespoň někde si němečtí kolegové chtěli ponechat šanci na medaile). A čtyři čeští závodníci nezklamali, umístili se také na prvním místě a své protivníky za sebou nechali o celých dvanáct vteřin.

Zdroj: Požáry.cz - zde najdete videozáznam české výpravy i fotografie a kompletní výsledky.

Proč zvolit nás?
CLEVERTEX vývoj
Nezůstáváme pozadu a pracujeme na nových výzkumných projektech. Díky vysokému know-how vytváříme výjimečné textilní materiály.
CLEVERTEX kvalita
Funkční textilní materiály vyžadují kvalitní zpracování. K tomu nám slouží ověřené výrobní procesy, certifikace a praktické zkoušky.
CLEVERTEX řešení
Vyjít vstříc novým požadavkům je důležitou součástí naší práce. Jsme partnerem pro netradiční a zajímavá textilní řešení.