Potřebujete poradit? +420 601 096 260; +420 603 419 775

05.09.2015

Lukáš Novák: mistr ČR v TFA!

Osm desítek vybraných borců z celé ČR, včetně úřadujícího mistra světa Lukáše Nováka z Prahy, se postavilo v sobotu 5. 9. 2015 v Ostravě na start VII. Mistrovství ČR profesionálních hasičů v disciplínách TFA.

O více než půl minuty před ostatními ukončil úřadující mistr světa Lukáš Novák (HZS hl. města Prahy) své vítězné vystoupení na VII. Mistrovství ČR profesionálních hasičů v disciplínách TFA v Ostravě, závodě se známějším českým názvem „Nejtvrdší hasič přežije“. Jako jediný se dostal v sobotu 5.9.2015 v os­travské Dolní oblasti Vítkovic pod hranici sedmi minut.

Lukáš Novák zvítězil v Dolní oblasti Vítkovic s cílem na plošině vysoké pece „Bolt Tower“, když v plném zásahovém vybavení, včetně tlakové lahve na zádech, překonal několik náročných hasičských disciplín a překážek a v závěru i 341 schodů na plošinu vysoké pece.

Mistr nejtvrdších hasičů zvítězil časem 6:44,2 minuty, druhý bez rozdílu věku byl David Kubiš časem 7:14,8 minuty (současně vítěz věkové kategorie B 35 až 44 let), bronzový Radek Kladiva dosáhl času 7:33,2 minuty a skončil druhý ve věkové kategorii A (18–34 let) za Lukášem Novákem.

Vítězem věkové kategorie C (45+) se stal Josef Frýdl časem 9:15,8 minuty. V týmech byl nejlepší HZS Jihočeského kraje, druhý HZS Olomouckého kraje, třetí HZS Královéhradeckého kraje. Medaile nejlepším předával mezi jinými ostravský primátor Tomáš Macura.

Podrobné tabulky věkových kategorií A, B, C a družstev jsou jako příloha článku.

Soutěž je známá pod názvem „Nejtvrdší hasič přežije“. V areálu Dolní oblasti Vítkovic hasiči po absolvování několika vysilujících disciplín, včetně zdolávání náročných překážek, vybíhali na věž vysoké pece.

Pořadateli tohoto šampionátu je MV-Generální ředitelství HZS ČR a Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ve spolupráci se Sportovním klubem HZS MSK.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje

Foto zdroj: pozary.cz, facebook Lukáš Novák.

Proč zvolit nás?
CLEVERTEX vývoj
Nezůstáváme pozadu a pracujeme na nových výzkumných projektech. Díky vysokému know-how vytváříme výjimečné textilní materiály.
CLEVERTEX kvalita
Funkční textilní materiály vyžadují kvalitní zpracování. K tomu nám slouží ověřené výrobní procesy, certifikace a praktické zkoušky.
CLEVERTEX řešení
Vyjít vstříc novým požadavkům je důležitou součástí naší práce. Jsme partnerem pro netradiční a zajímavá textilní řešení.