Potřebujete poradit? +420 601 096 260; +420 603 419 775

12.06.2014

CleverTex sponzorem Orlické věže 2014

Profesionální hasiči z celé České republiky a Slovenska soutěžili v jedné z disciplín požárního sportu, a to ve výstupu do čtvrtého patra cvičné věže pomocí hákového žebříku.

Dne, 12. června 2014, krátce po deváté hodině odstartoval v areálu hasičské stanice v Ústí nad Orlicí již 24. ročník celostátní soutěže nazvaný Orlická věž. Profesionální hasiči z celé České republiky a Slovenska soutěžili v jedné z disciplín požárního sportu, a to ve výstupu do čtvrtého patra cvičné věže pomocí hákového žebříku. Přihlášeno bylo celkem 64 závodníků.

Den byl slunečný, naštěstí ne tak horký, jako v předchozích dnech, a tak se závodníkům při teplotě 23 stupňů Celsia celkem dobře „vystupovalo“ na cvičnou věž. „Tropické teploty by byly k závodu přítěží, ale museli bychom to i tak zvládnout,“ říká mladý sportovec – profesionální hasič Ondra Kout, soutěžící za územní odbor Chrudim.

Mezi závodníky panovala skvělá nálada. Tato soutěž je specifická tím, že soutěžící mají čtyři pokusy vyběhnout do 4. podlaží cvičné věže. Na stanici se zároveň konal Den otevřených dveří, a tak za hasiči putovaly děti ze základních i mateřských škol z celého okolí.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje

Společnost VÚB a.s. je již třetím rokem partnerem soutěže.

Proč zvolit nás?
CLEVERTEX vývoj
Nezůstáváme pozadu a pracujeme na nových výzkumných projektech. Díky vysokému know-how vytváříme výjimečné textilní materiály.
CLEVERTEX kvalita
Funkční textilní materiály vyžadují kvalitní zpracování. K tomu nám slouží ověřené výrobní procesy, certifikace a praktické zkoušky.
CLEVERTEX řešení
Vyjít vstříc novým požadavkům je důležitou součástí naší práce. Jsme partnerem pro netradiční a zajímavá textilní řešení.