Potřebujete poradit? +420 601 096 260; +420 603 419 775

17.09.2015

Český pohár TFA: 206 schodů do zámecké věže

Historické centrum města Kroměříže tvořilo kulisu dnešního sportovního klání profesionálních hasičů v disciplinách TFA (Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije). Po desáté hodině dopolední odstartoval v pořadí už patnáctý ročník soutěže o putovní pohár ředitele HZS Zlínského kraje, který je součástí Českého poháru v disciplinách TFA.

Historické centrum města Kroměříže tvořilo kulisu dnešního sportovního klání profesionálních hasičů v disciplinách TFA (Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije). Po desáté hodině dopolední odstartoval v pořadí už patnáctý ročník soutěže o putovní pohár ředitele HZS Zlínského kraje, který je součástí Českého poháru v disciplinách TFA. Pořádání soutěže se ujal HZS Zlínského kraje, Město Kroměříž – s osobní záštitou starosty města, Česká hasičská sportovní federace a Sportovní klub Hasiči Zlín.

Na dráhu rozdělenou do čtyř úseků, z nichž tři byly situovány na Velkém náměstí, se postupně vydalo 58 soutěžících, kteří bojovali o medaile ve třech věkových kategoriích a soutěži družstev (výsledky jsou v přiložených souborech) . Tím čtvrtým úsekem, který museli všichni absolvovat, byl „zlatý hřeb“ tohoto závodu – výběh schodiště věže arcibiskupského zámku. Závod, který simuluje zásahové činnosti hasičů museli soutěžící absolvovat v zásahovém oděvu a z části i s dýchacím přístrojem.

Závěrem chceme také poděkovat vedení kroměřížského zámku, všem sponzorům a jednotlivcům, kteří se na přípravě a průběhu soutěže podíleli.

Autor: por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Výsledky:

 Kategorie A:

  1. Petr Moleš
  2. Jan Haderka
  3. Pavel Kouřík

 

Kategorie B:

  1. Roman Vlej
  2. Tomáš Višňar
  3. David Kubiš

 

Kategorie C:

  1. Pavel Havlena
  2. Josef Vlk
  3. Josef Frýdl

Kompletní výsledkové listiny ke stažení zde.

Proč zvolit nás?
CLEVERTEX vývoj
Nezůstáváme pozadu a pracujeme na nových výzkumných projektech. Díky vysokému know-how vytváříme výjimečné textilní materiály.
CLEVERTEX kvalita
Funkční textilní materiály vyžadují kvalitní zpracování. K tomu nám slouží ověřené výrobní procesy, certifikace a praktické zkoušky.
CLEVERTEX řešení
Vyjít vstříc novým požadavkům je důležitou součástí naší práce. Jsme partnerem pro netradiční a zajímavá textilní řešení.