Potřebujete poradit? +420 601 096 260; +420 603 419 775

Přepravné po ČR
od 100 Kč

Video, výsledky: Mistrovství ČR v TFA 2013

Mistrovství České republiky v TFA

Mistrovství České republiky v TFA (Toughest Firefighter Alive) – „Nejtvrdší hasič přežívá“, se uskutečnilo dne 18. září 2013 na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí. Sjelo se zde 78 závodníků, kteří mezi sebou bojovali o titul Mistra České republiky v TFA.

Hasiči soutěžili ve 4 kategoriích – Kategorie A – 18 až 34 let, Kategorie B – 35 až 44 let, Kategorie C – 45 a více a Kategorie D – družstva, která tvořili 4 závodníci kraje nebo podnikových hasičů.

Mistrovství je složeno ze čtyř úseků:

V I. úseku soutěžící běží od startovní čáry na stanovenou vzdálenost, kde mají za úkol připojit dvě hadicová vedení k přistavené přenosné stříkačce, uchopit obě hadicová vedení za proudnice a poté celé vedení rozvinout na 60 m, kde proudnice odloží na metu. Poté smotat dvě hadice, které jsou položeny rovnoběžně vedle sebe a uložit do boxu.

II. úsek hasiči dobíhají k hammer boxu a provádějí 80 úderů (střídavě 40 nahoru a 40 dolů). Poté běží k tunelu, uchopí 20 kg závaží a pronáší ho tunelem. Obíhají kužel a vrací se stejnou trasou zpět na místo. Mezitím už na ně čeká 80 kg figurína, kterou musí přemístit koridorem a kolem kuželu zpět na odkládací místo. Na konci tohoto úseku zdolávají třímetrovou bariéru, která po vydatném dešti klouže a překonání rozhodně neulehčuje. Po jejím úspěšném zdolání jsou v cíli úseku.

Na III. úseku soutěžící dopravují 4 ks žebříků k lešení, o které je opírají a karabinou se připínají k jistícímu zařízení. Stoupají po žebříku do nadzemního podlaží, kde pomocí lana tahají a odkládají břemeno (25 kg) na plošinu lešení a sestupují na zem. Po tomto vysilujícím výkonu běží do cíle úseku a zde připojují proudnici k hydrantovému nástavci.

V cílovém IV. úseku pokračují v kompletním vybavení výstupem na rozhlednu (přibližně 12 patrová budova o 183 schodech), kde každého z nich čeká zasloužený cíl celé soutěže.

Titul Mistra České republiky v TFA obhájil dvojnásobný mistr světa a šestinásobný Mistr Evropy Lukáš Novák s nejrychlejším časem 4.47,23 minut.


Výsledková listina

Kategorie A – 18 až 34 let

místo – Lukáš Novák, HZS Pardubického kraje, čas 4.47,23
místo – Rudolf Mališ, HZS podniku, čas 5.04,54
místo – Jaroslav Poukar, HZS Jihočeského kraje, čas 5.14,31

Kategorie B – 35 až 44 let

místo – Michal Přecechtěl, HZS Olomouckého kraje, čas 5.22,51
místo – Josef Palát, HZS podniku, čas 5.46,07
místo – Martin Hruška, HZS Zlínského kraje, čas 6.02,63

Kategorie C – 45 a více

místo – Josef Vlk, HZS Zlínského kraje, čas 6.27,08
místo – Vladimír Vysocký, HZS Olomouckého kraje, čas 7.33,66
místo – Michal Chlumský, HZS Středočeského kraje, čas 9.21,88

Kategorie D – družstva

místo – HZS Pardubického kraje
místo – HZS Olomouckého kraje
místo – HZS Královéhradeckého kraje

Za sponzorskou účast na této velkolepé soutěži bychom rádi poděkovali Bc. Pavlu Zámečníkovi, jednajícímu Sportovního klubu hasičů v Ústí nad Orlicí, který ve spolupráci s MV – generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky a Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje, soutěž pořádal.

Proč zvolit nás?
CLEVERTEX vývoj
Nezůstáváme pozadu a pracujeme na nových výzkumných projektech. Díky vysokému know-how vytváříme výjimečné textilní materiály.
CLEVERTEX kvalita
Funkční textilní materiály vyžadují kvalitní zpracování. K tomu nám slouží ověřené výrobní procesy, certifikace a praktické zkoušky.
CLEVERTEX řešení
Vyjít vstříc novým požadavkům je důležitou součástí naší práce. Jsme partnerem pro netradiční a zajímavá textilní řešení.