Do you need any help? +420 601 096 260; +420 603 419 775

03.05.2021

Nová kolekce oděvů pro děti trpící kožním onemocněním

Firma VÚB a.s. dokončuje vývoj textilií a oděvů se zvýšeným komfortem pro specifické potřeby dětí s kožními problémy.

Na tomto projektu spolupracuje s Technickou univerzitou v Liberci a Lékařskou fakultou v Hradci Králové. Výsledkem praktického ověřování nových oděvů přímo u dětí, které trpí nějakou formou kožního onemocnění, je pozitivní reakce jejich rodičů. Nově vyvinutá kolekce oblečení má příjemný omak, materiál lépe zvládá pocení ( pokožka zůstává suchá) a oděvy nedráždí pokožku. Tento projekt finančně podpořilo MPO ČR v rámci výzkumného programu TRIO. Novou kolekci oblečení a textilií pro děti bude možné zakoupit pod obchodní značkou CLEVERTEX® v průběhu 2. pololetí 2021.

Why to choose us? 
CLEVERTEX development
We do not get behind. We are working on new research projects. Thanks to high know-how we are able to create unique textile materials.
CLEVERTEX quality
Functional textile materials require high quality manufacture. We apply well proved manufacturing process, certification and practical verification tests.
CLEVERTEX solution
Our will to anticipate new requirements is an important aspect of our work. We are ready to be the partner for unconventional and interesting textile solutions.